Nejprve se, prosím, přihlaste na hlavní stránce www.programy-tv.cz

Habermannův mlýn
NOVA CINEMA
15.1. 00:10
doporučit pořad na Facebooku    najít na ČSFD
Drama z války, kdy doba proměňovala oběti ve vrahy a následně vrahy v oběti. Nejtěžší bylo zůstat stát stranou a nad věcí.
ČR 2010, historicko-válečné drama. Režie Juraj Herz Život před válkou v pohraničí nebyl dvakrát idylický. Doba si žádala vybrat si jednu, či druhou stranu. Jen ti nejsilnější dokázali zůstat nad věcí. Patřili k nim bohatý podnikatel August Habermann, který bez předsudků dával práci Čechům i Němcům, a jeho nejbližší přítel Březina. Po začlenění Sudet do Třetí říše tlak ještě zesílí. Habermann i přesto dál vytváří pro své české zaměstnance ochranný štít a odmítá se plně podvolit "mateřské" ideologii. Jenže šílená doba nakonec dostihne i jeho. Při volbě ze dvou možností, z nichž ani jedna není dobrá, učiní rozhodnutí, které se stane záminkou k tomu, aby se bezprostředně po válce stal hlavním cílem na seznamu "českých vlastenců", z nichž většinu tvoří jeho bývalí chráněnci. Samozvaným soudcům a katům jde ale spíš o jeho majetek než o spravedlnost. Dokáže před nimi Habermann zachránit alespoň ženu a dítě?
Hrají: Mark Waschke, Hannah Herzsprung, Karel Roden, Ben Becker, Radek Holub, Oldřich Kaiser, Zuzana Kronerová, Jan Hrušinský
Režie: Juraj Herz (2010)
Všechna vysílání pořadu
žádné pořady
+ přidat všechny pořady
- odebrat všechny pořady